Jak sprawdzić adres IP karty sieciowej w komputerze?

|Okno konsoli w systemie Microsoft Windows

Czasem zachodzi potrzeba sprawdzenia naszego adresu IP w komputerze z systemem Windows. Jak to zrobić? Najprościej i najszybciej można to zrobić z konsoli wywołując odpowiednie polecenie.Przystępujemy do dzieła klikamy Menu Start w systemie Windows XP (pole uruchom) natomiast systemach Windows Vista, 7 wyszukaj, wpisujemy komendę CMD  (od systemu Win. Vista) naciskamy lewy CRTL+Shift i Enter <E>. Naciśnięcie kombinacji klawiszy w wymienionych systemach powoduje to, że konsola uruchomi się z prawami administratora w systemie Windows XP odpali się z prawami nadanymi na danego użytkownika.

|Okno konsoli w systemie Microsoft Windows

|Okno konsoli w systemie Microsoft Windows

Teraz w wierszu poleceń wystarczy wpisać polecenie ipconfig /all i nacisnąć Enter <E>. Pojawi nam się lista na której znajdziemy obecną konfigurację poszczególnych interfejsów tj. kart sieciowych.

==== !!! Przydał Ci się mój wpis? Zapraszam do pozostawienia komentarza. !!! ====

You may also like...

2 komentarze

  1. Marzec 3, 2016

    […] Zobacz również artykuł Jak sprawdzić adres IP karty sieciowej w komputerze? […]

  2. Kwiecień 6, 2016

    […] W tym celu uruchamiamy konsolę z uprawnieniami administratora (odpowiedź jak uruchomić konsolę z prawami administratora można znaleźć na początku wpisu pt.”Jak sprawdzić adres IP karty sieciowej w komputerze?„). […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *