Jak zrobić podpis/stopkę w Mozilla Thunderbird?

Na stronie wicket.eu już wcześniej pojawiły się porady dotyczące utworzenia stopki z podpisem. Ten krótki tutorial będzie dotyczył konkretnie programu Mozilla Thunderbird

LOGOTHUNDERBIRD

W tym celu wybieramy Plik następnie Utwórz > Wiadomość

stopka_tb1

W nowootwartym oknie w polu tekstowym, wpisujemy dane które chcemy aby za każdym razem automatycznie pojawiały się. Oczywiście możemy sformatować tekst według własnego uznania np.: pomniejszyć/powiększyć tekst, zmienić fonty, zmienić kolor etc

stopka_tb2

Gdy już mamy gotowy schemat zapisujemy go Plik > Zapisz Jako > Plik wybieramy miejsce gdzie chcemy zapisać plik i go zapisujemy z naszą nazwą (nazwę go StopkaTB.html) oraz w formacie HTML (zapamiętujemy to miejsce!)stopka_tb3

stopka_tb6

Kolejnym krokiem jest wczytanie chwile wcześniej zapisanego pliku. Narzędzia > Konfiguracja kont

stopka_tb7

Zaznaczamy ptaszkiem „Używaj treści z pliku (tekstowego, HTML lub obrazka)” klikamy Wybierz… i odnajdujemy wcześniej zapisany nasz plik HTML – Otwórz, klikamy OK.

Najprostszym sposobem sprawdzenia czy wszystkie poprzednie kroki dobrze zrobiliśmy jest wybranie w menu głównym wiadomość, klikamy Napisz.

Jeśli chcemy nieco urozmaicić swój  podpis/stopkę możemy zrobić to poprzez dodanie wcześniej przygotowanego znaku graficznego/ loga firmy. W nowej wiadomości zaznaczmy miejsce gdzie chcemy wstawić grafikę a następnie:

stopka_tb4w nowym oknie klikamy Wybierz plik:

stopka_tb5odnajdujemy na naszym dysku wcześniej przygotowaną grafikę i klikamy Otwórz

stopka_tb6

umieszczamy plik graficzny w miejsce które chcemy i zapisujemy go w dokładnie taki sam sposób jak wcześniej, Plik > Zapisz Jako > Plik wybieramy dokładnie miejsce gdzie wcześniej zapisaliśmy plik  StopkaTB.html  oraz go nadpisujemy.

Od teraz będziemy mieli za każdym razem automatycznie dodawany podpis w naszym Thunderbirdzie.

 

==== !!! Dziękuje za odwiedzenie i zainteresowanie się wpisem. Jeżeli powyższa treść przydała Ci się i pomogła w domu czy pracy. Proszę o komentarz oraz udostępnienie. !!! ====
Fotograf Bielsko-Biała - fotografia wnętrz, fotografia reklamowa, fotografia ślubna, fotoreportaż, produkcja wideo.

6 myśli na temat “Jak zrobić podpis/stopkę w Mozilla Thunderbird?

 • Lipiec 18, 2019 o 9:41 am
  Permalink

  Czy jest możliwość utworzeniu podpisów ze zdjęciem jak w Outlooku 2010 ?

  Odpowiedz
 • Marzec 8, 2019 o 7:14 am
  Permalink

  Prosba o pomoc. Jaki kod html należy wpisać do „sygnaturki” aby przy tworzeniu nowej waidomości w stopce pokazywała sie aktualna data z godziną ? Zauważyłem ze w taka funkcje wyposażony jest TheBat!

  Odpowiedz
 • Styczeń 11, 2019 o 8:57 am
  Permalink

  Stopka ok, ale jak dać to jako podpis pod treścią wpisaną. Jak mail zawiera dłuzsza korespondencję to na dole jest 10 stopek, tylko, ze kilometr do przewijania.

  Odpowiedz
  • Styczeń 13, 2019 o 6:53 pm
   Permalink

   W ustawieniach konta -> tworzenie -> „Podczas tworzenia odpowiedzi automatycznie cytuj oryginalną treść” a następnie ustaw: „rozpocznij odpowiedź powyżej cytowanego tekstu”.
   w kroku Dołączaj sygnaturkę: „poniżej odpowiedzi (ponad cytowanym tekstem)”. Jak ustawisz w ten sposób to uzyskasz wymagany efekt.

   Odpowiedz
 • Pingback:Bezpieczeństwo poczty e-mail, jak zaszyfrować pocztę? | Wicket

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *