Open Street Map – darmowa alternatywa nawigacji dla płatnych map GPS i Google Map.

Coraz bardziej popularne staje się Open Street Map tj. projekt mający na celu stworzenie mapy całej kuli ziemskiej przez społeczność internetową. Każdy zarejestrowany użytkownik może nanosić poprawki i uaktualnienia na mapy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mapy OSM zyskały znacznie większą ilość uaktualnień aniżeli najbardziej popularne mapy komercyjne.

Również producenci urządzeń GPS zainteresowali się projektem i obecnie możemy kupić już urządzenia nawigacji samochodowej, turystycznej korzystających z danych Open Street Map. Również powstała aplikacja którą można pobrać z GooglePlay i zainstalować na smartfonach z GPS i Androidem.  Co ciekawe licencja pozwala także na tworzenie komercyjnych rozwiązań pod warunkiem podania źródła danych tj. OSM. Dzięki takiej licencji powstało wiele ciekawych komercyjnych projektów. Open Street Map również jak i mapy od Google umożliwia dodanie pozycji na mapie i wygenerowanie linka i umieszczenie go na swojej stronie z tą różnicą, że nie wyświetlają się nam reklamy – szczególnie ważne to jest gdy dodajemy naszą firmę i nie chcemy reklam konkurencji.

Linki do OSM:
Portal polskiej społeczności OpenStreetMap
Mapa świata OSM stworzona przez ludzi takich jak Ty i Ja

==== !!! Dziękuje za odwiedzenie i zainteresowanie się wpisem. Jeżeli powyższa treść przydała Ci się i pomogła w domu czy pracy. Proszę o komentarz oraz udostępnienie. !!! ====
Fotograf Bielsko-Biała - fotografia wnętrz, fotografia reklamowa, fotografia ślubna, fotoreportaż, produkcja wideo.

Jedna myśl na temat “Open Street Map – darmowa alternatywa nawigacji dla płatnych map GPS i Google Map.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *