Open Street Map – darmowa alternatywa nawigacji dla płatnych map GPS i Google Map.

Coraz bardziej popularne staje się Open Street Map tj. projekt mający na celu stworzenie mapy całej kuli ziemskiej przez społeczność internetową. Każdy zarejestrowany użytkownik może nanosić poprawki i uaktualnienia na mapy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mapy OSM zyskały znacznie większą ilość uaktualnień aniżeli najbardziej popularne mapy komercyjne.

Również producenci urządzeń GPS zainteresowali się projektem i obecnie możemy kupić już urządzenia nawigacji samochodowej, turystycznej korzystających z danych Open Street Map. Również powstała aplikacja którą można pobrać z GooglePlay i zainstalować na smartfonach z GPS i Androidem.  Co ciekawe licencja pozwala także na tworzenie komercyjnych rozwiązań pod warunkiem podania źródła danych tj. OSM. Dzięki takiej licencji powstało wiele ciekawych komercyjnych projektów. Open Street Map również jak i mapy od Google umożliwia dodanie pozycji na mapie i wygenerowanie linka i umieszczenie go na swojej stronie z tą różnicą, że nie wyświetlają się nam reklamy – szczególnie ważne to jest gdy dodajemy naszą firmę i nie chcemy reklam konkurencji.

Linki do OSM:
Portal polskiej społeczności OpenStreetMap
Mapa świata OSM stworzona przez ludzi takich jak Ty i Ja

==== !!! Przydał Ci się mój wpis? Zapraszam do pozostawienia komentarza. !!! ====

You may also like...

1 Response

  1. Sierpień 30, 2015

    […] jako miejsce docelowe adres firmy w której pracuję. Aplikacja działa w oparciu o darmowe mapy OpenStreetMap. Zainstalowałem telefon w uchwycie samochodowym. Uruchomiłem samochód i ruszyłem do pracy. Co […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *