Jakim programem nagrywać płyty CD/DVD?

W sieci można znaleźć wiele różnego rodzajów programów darmowych, płatnych do nagrywania płyt CD/DVD. Programy te posiadaj przeróżne możliwości niektóre z nich to bardzo potężne kombajny potrafiące bardzo wiele. Kwestia jest tylko czy potrzebujemy takich kombajnów? Bardzo rozbudowane programy zużywają większe zasoby sprzętowe a co za tym idzie nasz sprzęt może działać wolniej.

Najbardziej znanym i popularnym programem do nagrywanie płyt CD/DVD jest NERO BOURNING ROM. Program ten często był dodawany do napędów czy czasopism stąd jego popularność. Jest bardzo dobrym programem lecz jak dla mnie strasznie rozbudowany i posiada wiele funkcji których nie potrzebuję. Osobiście polecam darmowe rozwiązanie jakim jest CDBurnerXP można go pobrać ze strony: https://cdburnerxp.se/pl/ to dla korzystających z Windowsa. Dla korzystających z Linuxa polecam K3B można go zainstalować z Centrum Aplikacji w systemie Ubuntu.

Na obu programach pracuje mi się bardzo dobrze nie dobiją mi sprzętu i spełniaj moje potrzeby.

==== !!! Przydał Ci się mój wpis? Zapraszam do pozostawienia komentarza. !!! ====

You may also like...

1 Response

  1. Marzec 9, 2016

    […] pobieramy na nasz dysk program: Kaspersky Rescue Disk lub AVG Rescue CD  w postaci obrazu ISO i wypalamy na płytę.  Gdy już uruchomimy nasz komputer z płyty i program wykrył naszą kartę sieciową, pobieramy […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *