Komputer a upały!

Uffffff. Ale dziś gorąca na termometrze wysoka temperatura, słupek na termometrze wskazuje ponad 30°C w pokoju. Niema się co dziwić, że i wentylator w komputerze chodzi na wyższych obrotach. A gdy jeszcze zaczniemy go katować naszą ulubioną grą o wysokich wymaganiach to już wyje niczym wicher. Nie wiem jak Wy ale ja też bym się spocił gdybym musiał pracować łopata w takim upale. Chcąc troszkę pomóc PC w obniżeniu temperatury wewnątrz i zmniejszeniu szybkości obrotów wentylatora możemy otworzyć klapę boczną naszej obudowy. Jest to rozwiązanie doraźne pomagające szybciej odprowadzić nadmiar gorącego powietrza z obudowy.


 

Gdy to nie pomaga możemy dostawić do obudowy dodatkowy wentylator który pomoże już pracującym wiatrakom w obudowie. Najlepiej aby był to duży wentylator np 12 cm. Warto także wymienić pastę termo-przewodzącą pod procesorem VGA, CPU oraz dokonać czyszczenia radiatorów. Są to najtańsze rozwiązania. W przypadku gdy i one okażą się mało wystarczające warto by rozważyć opcję zakupu lepszych i bardziej wydajnych wentylatorów wraz z radiatorami oraz wymianę obudowy na większą bądź zakupu chłodzenia wodnego o którym już pisałem wcześniej.

Macie jeszcze inne ciekawe pomyły na chłodzenie komputera podczas upałów? Piszcie w komentarzach!


Skoro dotarłeś(aś) do końca wpisu poświęcając swój czas chciałem Ci podziękować i prosić o małą przysługę mianowicie o udostępnienie tego wpisu na swoim profilu społecznościowym, polubienie lub wpisanie komentarza. Widząc odzew, motywuje mnie to do dalszego pisania. Wiem wtedy, że praca i czas który poświęcam nie idzie na darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − four =