HardwareRecenzje

Recenzja Samsung M3 Portable 1TB HX-M101TCB/G 2,5″ 7200RPM USB 3.0

Dziś troszkę 0 dysku 2,5″ Samsunga a dokładniej M3 Portable 1TB HX-M101TCB/G jest to szybki dysk rotacyjny dzięki  7200 RPM oraz USB 3.0 a w dodatku cichy i mało się grzeje.  Wygląd obudowy oceniam na elegancki. Górna część obudowy skonstruowana tak by mało się palcowała. Na spodzie obudowy są cztery małe gumowe stopki dzięki którym obudowa dysku nie ślizga się po podłożu. Przy interfejsie znajduje się dioda sygnalizacyjna. Produkt jest dobrze zapakowany w pudełku a dołączona dokumentacja znajduje się w wydzielonej części opakowania i nawet jest w wersji polskiej.


Kabel USB 3.0 A-Micro
Kabel USB 3.0 A-Micro

W zestawie znajduje się kabelek USB 3.0 niestety jest on krótki. Natomiast ważną zaletą konstrukcji jest to, że gniazdo do podłączenia kabla w obudowie dysku jest łatwo dostępne. W razie uszkodzenia kabla USB 3.0 A-Micro  bez problemu dokupimy taki kabel. Kiedyś miałem już do czynienia z dyskiem w którym gniazdo w obudowie do podpinania kabla USB było skonstruowane w taki sposób by pasował tylko oryginalny kabel producenta. Obudowa wtyczki kabla była bardzo specyficznie wyprofilowała. Innego kabla nie można było podłączyć ponieważ obudowa wtyczki przeszkadzała, a gniazdo było bardziej zagłębione w obudowie.

[wp_ad_camp_1]

Pierwsze wrażenia pozytywne. Jak się będzie spisywać na dłuższą metę? Czas pokaże.  Postanowiłem jeszcze przetestować wydajność programami do wydajności mi. ATTO DISK BENCHMARK oraz AS SSD Benchmark. Zapraszam zatem do zapoznania się z wynikami testu HX-M101TCB/G.

Dysk Samsunga orginalnie zapakowany
Zapakowany dysk Samsung HX-M101TCB/G
Dysk przenośny USB 3.0
M3 Portable 1TB HX-M101TCB/G

Jeden komentarz do “Recenzja Samsung M3 Portable 1TB HX-M101TCB/G 2,5″ 7200RPM USB 3.0

Pozostaw komentarz