Inne

Dlaczego nie działa na klawiaturze „Prawy ALT+a”? I nie mogę napisać „ą”

Problem:

Zdarzają się przypadki, że podczas pracy na komputerze musimy zredagować pismo, wiadomość, maila i okazuje się wtedy, że nie działa nam skrót klawiaturowy prawy „ALT+a” przez co nie możemy uzyskać literki „ą” mimo, że wszystko działało wcześniej poprawnie. Teraz mogę wpisać wszystkie polskie znaki poza „ą„.


Przyczyna:

Prawdopodobnie przyczyną zablokowania skrótu klawiaturowego „ALT+a”  jest program, który został ostatnio zainstalowany bądź zaktualizowany. Niektóre sterowniki kart graficznych również blokują ten skrót lub go używają.

Rozwiązanie:

Zastanów się jaki ostatnio został zainstalowany bądź uaktualniony program, sterownik na komputerze. Przejrzyj opcje programów sterowników czy w ich opcjach widnieje możliwość odblokowania skrótu klawiaturowego „ALT+a„. Jeśli jest taka możliwość to po prostu uwolnij skrót klawiaturowy „ALT+a„.

Kolejną możliwością jest odinstalowanie ostatnio zainstalowanego oprogramowania bądź przywrócenie systemu operacyjnego do „ostatnio znanej dobrej konfiguracji” o ile mamy włączone w systemie tworzenie punktów przywracania.

 

 

Pozostaw komentarz