Funkcja “GOD MODE” – katalog Boga

GOD MODE – zwany przez niektórych Katalogiem Boga to specjalny folder w którym znajdują się przydatne narzędzia – wszystko w jednym miejscu, dzięki temu mamy szybki dostęp do narzędzi, ustawień którymi możemy zarządzać naszym systemem operacyjnym. Stworzenie takiego katalogu jest bardzo proste wystarczy, że klikniemy prawym klawiszem myszy na wolnym miejscu na naszym pulpicie – pojawi się podobne okno:


Okno_Lista_PrawyKlawiszWindows

Gdy pojawi się nam powyższe okno najeżdżamy myszką na opcję Nowy (NEW) – następnie pojawi się nam taki widok:

Okno tworzenia nowego folderu

Gdy już jest na pozycji w menu o nazwie Folder klikamy na niego lewym klawiszem myszy pojawi się nam na pulpicie Nowy folder (New folder): New FolderJak widzicie teraz wystarczy nadać nazwę folderowi: God Mode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Folder BogaPierwszą część nazwy tj. God Mode możemy zastąpić dowolną inną np. “Zaawansowany Panel Sterowania” druga część nazwy musi pozostać taka sama. Gdy już mamy podaną nazwę wystarczy nacisnąć Enter. Pojawi nam się:

GodMode

Jak widać zniknęła druga część podanej nazwy. Gdy wejdziemy do folderu GOD MODE naszym oczom ukaże się spora lista opcji ok. 279 Folder God Mode - część dostępnych narzędzi Jak widzicie prosta sztuczka a jak przydatna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *