GIMP – mini kurs cz. 1 – dodawanie warstwy tekstowej do grafiki.

Postanowiłem stworzyć mini kurs GIMP-a w którym to będę omawiał podstawowe narzędzia programu wraz z przykładem ich użycia. Mini kurs dedykuje w szczególności tym którzy dopiero zaczynają i chcą poznać podstawy. Po prostu uważam, że najlepiej się człowiek uczy jeśli wykonuje konkretne ćwiczenia w praktyce. Dla tych co niewiedzą co to jest GIMP oraz chcą się dowiedzieć jak zaczynałem zapraszam do wcześniejszego wpisu pt. “Jak zrobić zdjęcie w SEPI“.


W pierwszym ćwiczeniu pokazuję jak dodać do zdjęcia, obrazka dowolny tekst. Uczymy się wykorzystać narzędzie Warstwy tekstowej oraz narzędzie do Przemieszczania warstwy. Uczymy się także jak zapisać projekt w formacie xcf – format GIMP-a a także jak wyeksportować projekt do innego graficznego formatu.

Pobierz obrazek wykorzystany w ćwiczeniu pierwszym.

 

Zadanie do wykonania:

Na zdjęciu dodaj dwa napisy:

1 – ” Wakacje w Bieszczadach” – kolor napisu zielony, czcionka Verdena o wielkości 180 px, napis wyśrodkowany w górnej części fotografii.

2- “Niezapomniane widoki 2014r.” – kolor napisu niebieski, czcionka Arial, kursywa o wielkości 140 px, napis w dolnej części zdjęcia.

 

Mini Kurs GIMP-a:

GIMP – mini kurs cz. 1 – dodawanie warstwy tekstowej do grafiki.
GIMP – mini kurs cz. 2 – tworzymy fotografię czarno-białą na podstawie kolorowego zdjęcia.
GIMP – mini kurs cz. 3 – jak zrobić fotografię jednobarwną na podstawie zdjęcia kolorowego.
GIMP – mini kurs cz. 4 – automatyczna korekcja kolorów.
GIMP – mini kurs cz. 5 – poziomy kolorów, ręczna modyfikacja
GIMP – mini kurs cz. 6 – usuwanie efektu czerwonych oczu ze zdjęcia
GIMP – mini kurs cz. 7 – oczy zmiana koloru.

 

Jeden komentarz

  1. […] GIMP – mini kurs cz. 1 – dodawanie warstwy tekstowej do grafiki. GIMP – mini kurs cz. 2 – tworzymy fotografię czarno-białą na podstawie kolorowego zdjęcia. GIMP – mini kurs cz. 3 – jak zrobić fotografię jednobarwną na podstawie zdjęcia kolorowego. GIMP – mini kurs cz. 4 – automatyczna korekcja kolorów. GIMP – mini kurs cz. 5 – poziomy kolorów, ręczna modyfikacja GIMP – mini kurs cz. 6 – usuwanie efektu czerwonych oczu ze zdjęcia GIMP – mini kurs cz. 7 – oczy zmiana koloru. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *